expired

Ridley’s Family Market Weekly Deals: September 18-24 (DOUBLES on TUESDAY!)


Ridleys Family Market 300x220 Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!)

YAY! Tuesday September 18 is DOUBLE COUPONS DAY at Ridley’s! Coupons $0.25 to $0.50 will double, and coupons $0.51 to $0.99 will round up to $1.00.

FIND YOUR NEAREST RIDLEY’S FAMILY MARKET LOCATION

To get the most from those double coupon days, make sure you check out the Super Hot Newspaper Subscription for the Deseret News and the Tribune.  This deal could go away at any time.  So don’t miss out.  Check it out here!

Here are the BEST deals for 9/18 – 9/24:

Super HOT Stock Up Prices are in RED! 

________________________________________________________________

PRODUCE:

Broccoli $0.57/pound

Cauliflower $0.57/pound

Dole Golden Pineapple $0.57/pound

Russet Potatoes, 5 pound bag $0.57/pound

Valencia Oranges $0.58/pound

Acord, Butternut, or Spaghetti Squash $0.88/pound

Iceberg Lettuce $0.98

Mini Carrots, 1 pound $0.98

Organic Avocados $0.98 each

________________________________________________________________

MEAT:

Super Saver Pack Boneless Chuck Roast $2.97/pound

Super Saver Pack Boneless London roil $2.97/pound

Boneless Pork Country Style Ribs $1.87/pound

Slab Style Pork Spareribs $1.87/pound

Pilgrim’s Pride Chicken Breaded Nuggets & Fritters, 10 pound Box $14.88 (That’s just $1.49/pound!)

________________________________________________________________

LASAGNA MEAL DEAL – $9.84:

lasagna meal deal 300x181 Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!)

Includes:
1 Western Family 96 oz Lasagna with Meat Sauce
1 Western Family Italian Style Garlic Bread
1 Shasta 2 Liter Bottle Soda

________________________________________________________________

NO COUPONS NEEDED:

ShurSaving Paper Towels $0.28

Del Monte Corn or Green Beans $0.37 (This is a better price than most case lot sales!)

Shasta 12 pack 12 oz cans $1.94

Western Family Biscuits $0.28

S&W Tomatoes $0.48 (Again, better than the price at most case lot sales!)

Krusteaz Waffles $0.87 (Great price for frozen waffle!)

Western Family Yogurt $0.28

Hunts Pasta Sauce $0.88

Betty Crocker rownie Mix $0.94

________________________________________________________________

COUPON DEALS (SEE BELOW FOR DOUBLES! – MARKED WITH A RED *!):

image 17417362 Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!)
 General Mills Cereal (Includes Golden Grahams, Trix, Cocoa Puffs, Cheerios or Total Whole Grain) $1.49
*Use $0.50/1 GM Cereal Treats Bars from 8/5 GM or 9/9 SS
or use $1.10/2 Cheerios printable from here or here or here or here
or use $1/2 Cheerios cereals printable
or use $1/2 General Mills Big G cereals printable
or use $1/1 Total, Whole Grain Total, Total Raisin Bran Cereal printable from here or here or here or here
*Final Price Doubles: $0.49 
Final Price: as low as $0.49

Chips Ahoy $2.25
*Use $0.75/1 Nabisco Cookies or Crackers from 8/5 SS
*Final Price Doubles: $1.25

Jolly Time Microwave Popcorn $1.47
*Use $0.50/1 Jolly Time Microwave Popcorn from 9/16 SS
*Final Price Doubles: $0.47

Skippy Peanut Butter $2.50
*Use $0.50/2 Skippy Peanut Butter Products printable
*Final Price Doubles: $2.00 each

Challenge Butter $2.98
*Use $0.55/1 printable from here or here
*Final Price Doubles: $1.98
Final Price: $2.43

Keebler Cookies (Select Varieties) $1.67
*Use $0.55/2 Keebler Cookies from 7/29 RP
*or use $0.55/1 Keebler Cinnamon Roll Cookies (if variety is include) from 7/29 RP
*Final Price Doubles: as low as $0.67

Sunbelt Bakery Cereal or Granola Bars $1.67
*Use $0.55/1 Sunbelt Bakery Products printable
*Final Price Doubles: $0.67

Hunts Snacks 4 pack pudding $0.64
Use Hunts Snack Pack Pudding 4-pack, Buy 3 Get 1 free from 9/16 SS
Final Price: $0.48 each wyb 4

Rhodes Warm-n-Serv Rolls $1.98
*Use $0.55/1 Rhodes Warm-n-Serve Rolls from 8/26 RP
*or use $0.55/1 Rhodes Frozen Rolls or Bread from 9/16 RP
*Final Price Doubles: $0.98

Lysol Bathroom Cleaner (Select Varieties) $1.68
*Use $0.50/2 Lysol Bathroom Cleaner printable
*or use $0.25/1 Lysol All Purpose Cleaner Pourable/Trigger, Antibacterial Kitchen, or Bathroom Cleaner printable
*or use $0.50/2 Lysol Toilet Bowl Cleaner or No Mess Automatic Toilet Bowl Cleaners printable
and use mail in rebate form Lysol Buy 2 Get 1 FREE Wipes up to $3 from 8/5 SS
*Final Price Doubles: $1.18

All Laundry Detergent, 150 oz $9.74
*Use 0.75/1 All Laundry Detergent printable
*Final Price Doubles: $8.74

Barilla Pasta (Select Varieties) $0.98
Use $1/1 Barilla Pasta Plus printable
Final Price: FREE

 Colgate Sensitive Pro-Relief $2.42
Use $1/1 Colgate Optic White, Total Advanced or Sensitive Pro-Relief from 9/9 SS
Final Price: $1.42

Halls Cough Drops $1.47
Use $1/2 Halls Drops from 9/16 SS
Final Price: $0.97 each

Post Honey Bunches of Oats $2.38
Use $1/2 Post Honey Bunches of Oats from 8/19 SS
Final Price: $1.88

Kellogg’s Special K Protein Bars $1.67
Use $1.50/2 Kellogg’s Special K Protein Products printable from here or here
or use $1.50/2 Kellogg’s Special K Protein Meal Bars, Protein Snack Bars, Protein Shakes, or Special K20 Protein Water Mix from 9/16 RP
or use $1 off Milk wyb Kellogg’s Special K Cereal Bars, Pastry Crisps, Granola Bars or Fiberplus Bars from 8/12 RP
Final Price: As low as $0.92

Click to Share and Share the Love:
facebook Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!) twitter Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!) pinterest Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!) plusone Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!) stumbleupon Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!) email Ridleys Family Market Weekly Deals: September 18 24 (DOUBLES on TUESDAY!)

Comments

  1. Does Ridley’s double coupons EVERY Tuesday? I had no idea they doubled coupons!

Speak Your Mind

*