expired

Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week – HOT Sale

maceys logo Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale

Maceys (and all Associated stores) are now running Monday to Saturday.  You will receive an ad in Sunday’s paper or in Monday’s mail.  I am still able to offer the Super Hot Newspaper Subscription for the Deseret News and the Tribune.  This deal could go away at any time.  So don’t miss out.  Check it out here!

Here are the BEST deals for 8/13 – 8/18:  Super HOT Stock Up Prices are in RED! 

Maceys is a GREAT store to shop at.  You can find their locations here.  They have great prices and their service is awesome.  If you have to shop with your kiddos, this is a great store to shop at.  They have great car carts and different freebies to keep your kids occupied.  Check out the free cookies at the bakery.

________________________________________________________________

This is the last week for the Case Lot Sale!  Remember, you can purchase single cans for the case lot price.  This is very handy if you don’t think you can use the entire case before the expiration date.  Remember to check your expiration dates!!

Campbells Big Can Spaghettios, 26 oz. assorted
Case of 12 – $9.48 ($0.79 each)

Campbells Spaghettios or Spaghetti, 14.75-15 oz. Original 
Case of 12 – $9.48 ($0.79 each)
Case of 24 – $18.96 ($0.79 each)

Festival Pineapple, 20 oz. Tidbits
Case of 24 – $16.56 ($0.69 each)

Harvest Select Orange, Grape or Apple Juice, 12 oz. frozen
Case of 12 – $9.48 ($0.79 each)

Maruchan Instant Lunch, 2.25 oz. cup
Case of 12 – $3.00 ($0.25 each)

Powerade Sports Drinks, 32 oz. assorted
Case of 15 – $7.50 ($0.50 each)

ShurSaving Bleach, 128 oz. liquid
Case of 6 – $5.94 ($0.99 each)

ShurSaving Chunk White Chicken, 5 oz. in water
Case of 12 – $9.48 ($0.79 each)

ShurSaving Macaroni and Cheese, 7.25 oz.
Case of 24 – $6.96 ($0.29 each)

ShurSaving Mandarin Oranges, 11 oz. can
Case of 24 – $9.36 ($0.39 each)

ShurSaving Pears or Peaches, 29 oz. can
Case of 12 – $11.88 ($0.99 each)

ShurSaving Tomato Sauce, 8 oz.
Case of 48 – $11.04 ($0.23 each)

Western Family Apple Juice or Cider, 64 oz.
Case of 8 – $11.92 ($1.49 each)

Western Family Broth, 14.5 oz. Beef, Regular or Reduced Sodium Chicken
Case of 24 – $11.76 ($0.49 each)

Western Family Canned Fruit, 15-15.25 oz. assorted can
Case of 24 – $18.96 ($0.79 each)

Western Family Chunk Light Tuna, 5 oz.
Case of 48 – $28.32 ($0.59 each)

Western Family Cream Soup, 10.5 oz. Chicken or Mushroom
Case of 24 – $14.16 ($0.59 each)
Use coupon on package: $0.49 each with purchase of 6

Western Family Diced Tomatoes, 14.5 oz. assorted can
Case of 24 – $11.76 ($0.49 each)

Western Family Evaporated Milk, 12 oz.
Case of 24 – $18.96 ($0.79 each)

Western Family Frozen Vegetables, 16 oz. Mixed, Peas and Carrots, Cut or French Sliced Green Beans, Green Peas or Whole Kernel Corn
Case of 12 – $9.48 ($0.79 each)

Western Family Grape Jelly, 32 oz.
Case of 12 – $17.88 ($1.49 each)

Western Family Instant Nonfat Dry Milk, 10 ct. 1 quart
Case of 6 – $65.94 ($10.99 each)

Western Family Ketchup, 24 oz. Regular or 20 oz. Upside Down Bottle
Case of 12 – $11.88 ($0.99 each)
Case of 16 – $15.84 ($0.99 each)

Western Family Microwaveable Easy Sides, 4.3-4.5 oz. assorted
Case of 12 – $8.28 ($0.69 each)

Western Family Orange Juice, 12 oz. frozen
Case of 24 – $28.56 ($1.19 each)

Western Family Paper Towels, 15 ct. Mega Pack $6.49

Western Family Pasta, 48 oz. Elbow Macaroni, Thin or Long Spaghetti
Case of 8 – $19.92 ($2.49 each)

Western Family Petal Soft Bath Tissue, 36 Roll Advantage Pack or 18 Big Pack $6.49

Western Family Powdered or Brown Sugar, 32 oz.
Case of 12 – $14.28 ($1.19 each)

Western Family Refried Beans, 16 oz. assorted
Case of 24 – $16.56 ($.69 each)

Western Family Seasoning Mixes, .6-1.38 oz. Envelope
Case of 24 – $6.96 ($0.29 each)

Western Family Spring Water, 24 pk. half liter bottles $2.99

Western Family Tomato Sauce, 8 oz.
Case of 48 – $15.84 ($0.33 each)

Western Family Vegetables, 14.5-15.25 oz. can Short Cut Green Beans, Whole Kernel or Cream Style Corn
Case of 24 – $11.76 ($0.49 each)

________________________________________________________________

LONG TERM FOOD STORAGE SALE:

Augason Farms Hard Red Wheat, 45 lb. $20.99

Augason Farms Hard Wheat, 50 lb. bag Red or White Wheat $14.99

Augason Farms Hard White Wheat, 45 lb. $20.99

Augason Farms Quick Rolled Oats, 50 lb. bag $22.99

Augason Farms Regular Rolled Oats, 50 lb. bag $22.99

Western Family Flour, 25 lb. bag All Purpose Bleached or Unbleached $6.99

________________________________________________________________

PRODUCE:

Corn on the Cob, dozen  $3.99

Grapes, Red, Green or Black Seedless  $.99 lb

Tomatoes, Cluster  $.89 lb

Tomatoes, Organic Roma  $.99 lb

________________________________________________________________

NO COUPONS NEEDED:

Western Family Butter, 1 lb. Salted or unsalted  $2.00

Oscar Mayer Lunchables, 3.2-4.4 oz.  $1.00

Shasta Soda, 12 liter bottles  $.79

Shasta Soda, 12 pk. cans  $2.00

Western Family Apple Blend Juice Cocktails, 64 oz.  $1.00

Western Family Squeeze Mustard, 9 oz. bottle  $.59

Soffs Baby Wipes, 80 ct. refill  $.77

V05 Shampoo or Conditioner, 15 oz. assorted  $.69

Western Family Hand Sanitizer, 2 oz.  $.69

Western Family Hydrogen Peroxide, 16 oz.  $.49

Western Family Isopropyl Alcohol, 16 oz.  $.49

Western Family Mouth Rinse, 1 liter bottle  $1.25

Western Family Super Alkaline Batteries, 16 pk. AA or AAA   $3.99

________________________________________________________________

COUPON DEALS:

Western Family Shredded Cheese, 32 oz.  $5.99
Use the $1/1 Cheese, any 2 lbs. (Print Twice)
Total $4.99

Coke Products, 12 pk. cans Barqs, Mello Yello, Tab, Fanta or Nestea 3 for $10
Use in-ad store coupon: 3 for $8 with coupon and purchase of 3.
Total $2.67 each

Nestle Pure Life Water, 35 pk. half liter bottles  $3.99
Use the $1/2 Nestle Pure Life Purified Water .5 Liter Multi-Packs, 24-Pack or larger from the 7/29 NestleRP
Total $3.49 each

Pepsi Products, 20 pk. cans 2 for $11
Use in-ad store coupon: 2 for $9 with coupon and purchase of 2.
Total $4.50 each

Kelloggs Pop-Tarts, 14-14.7 oz. assorted  $1.67
Use the $1/3 Kelloggs Pop-Tarts Toaster Pastries
Or, use the $1/3 Kelloggs Pop-Tarts Toaster Pastries and/or Pop-Tarts Mini Crisps from the 7/29 NestleRP
Total $1.34 each

Tostitos Tortilla Chips, 9-13 oz. assorted  $2.99
Use in-ad store coupon: 3 for $6 with coupon and purchse of 3.
Total $2.00 each

Michelinas Entrees, 4.5-9 oz. assorted  $.99
Use the $1/5 Michelinas Entree or Snacker Products
Or, use the $1/5 Michelinas Lean Gourmet Entree, Snacker or Flatbread Products
Total $.74 each

________________________________________________________________

In-ad Store coupon: $5.00 off with coupon and purchase of 10 participating Kelloggs products.

Kelloggs Cereal, 12-18 oz. assorted (Froot Loops and Cocoa Krispies pictured)  $2.19
Price after Promo $1.69
Use the $1/3 Kelloggs Cereals, any flavor 8.7 oz. or larger from the 8/5 RP
Or, use the $1/3 Kelloggs Cereal
Or, use the $.70/1  Kelloggs Choco Zucaritas or Kelloggs Frosted Flakes Cereal (if included) from the 7/8 RP
Or, use the 
$1/2 Kelloggs Corn Flakes, Crispix or FiberPlus Cereals (Print Twice!) (if included)
Or, use the $1.00 off and 3 Kellogg’s Cereals (Print Twice!)
Or, use the $.50/1 Kelloggs Frosted Mini-Wheats Cereal
Or, use the $1/2 Kelloggs Frosted Mini-Wheats Cereals from the 7/29 NestleRP

Total as low as $.99 each

Kelloggs Eggo Waffles, 10.7-12.3 oz. assorted  $1.99
Price after Promo $1.49
Use the $1/2 Kelloggs Eggo Frozen Products from the 8/5 RP
Total $.99 each

Kelloggs Fruit Snacks, 8 oz.  $1.75
Price after Promo $1.25
Use the $.75/2 Kelloggs Fruit Flavored Snacks from the 8/5 RP
Total $.88 each

Kelloggs Nutri-Grain Bars, 7.8-10.4 oz.  $2.49
Price after Promo $1.99
Use the $1/2 Kelloggs Nutri-Grain Cereal Bars (Print Twice!)
Or, use the $.75/2 Kelloggs Nutri-Grain Cereal Bars from the 8/5 RP
Total as low as $1.49 each

Kelloggs Rice Krispie Treats, 6.2 oz. $1.75
Price after Promo $1.25
Use the $1/2 Kelloggs Rice Krispies Treats from the 8/5 RP
Or, use the $1/2 Kelloggs Rice Krispies Treats
Total $.75 each

_______________________________________________________________

In-ad Store coupon: $5.00 off with coupon and purchase of 10 participating Unilever products.

Breyers Ice Cream, 48 oz.  $2.99
Price after Promo $2.49
Use the $.50/1 Breyers Product, any 1.5 qt (Print Twice!)
Total $1.99

Ragu Pasta Sauce, 16-24 oz.  $1.89
Price after Promo $1.39
Use the $.20/1 Ragu Pasta Sauce, any jar from the 7/29 UnileverRP
Total $1.19

Suave Lotion, 18-22.5 oz. assorted  $2.50
Price after Promo $2.00
Use the $.25/1 Suave Body Lotion product from the 7/29 UnileverRP
Or, use the $.50/1 Suave Body Lotion Products
Total as low as $1.50

Wish-Bone Dressings, 7 oz. Spritzers or 16 oz. Pourables  $1.99
Price after Promo $1.49
Use the $.25/1 Wish-Bone or Western Dressing from the 7/29 UnileverRP
Or, use the $1/2 Wish-Bone or Wish-Bone Western Dressing or Salad Spritzers
Total as low as $.99 each

***Remember:  If you don’t already get the newspaper you are missing out on a LOT of great deals!  Make sure to check out our GREAT Newspaper Deals!  Right now you can get a Crazy deal.  Check it out here.

Click to Share and Share the Love:
facebook Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale twitter Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale pinterest Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale plusone Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale stumbleupon Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale email Best Maceys Deals 8/13 – 8/18: Case Lot Last Week   HOT Sale

Speak Your Mind

*