Ridley’s Family Market Weekly Deals: September 4-10 (Stock up on Surf Laundry Detergent & Colgate Toothpaste!)

This post may contain affiliate links. For more information please see our Disclosure Policy.

Ridleys Family Market 300x220 Ridley’s Family Market Weekly Deals: August 28   September 3 (FREE Bic Pens, plus Cheap John Morrell Franks and Other BBQ Products)


To get the most from those double coupon days, make sure you check out the Super Hot Newspaper Subscription for the Deseret News and the Tribune.  This deal could go away at any time.  So don’t miss out.  Check it out here!

Here are the BEST deals for 9/4 – 9/10:

Super HOT Stock Up Prices are in RED! 



Fill the Bag for $10! Choose from:
Dole Greener Select Salads
Whole Cantaloupe
Whole Honeydew Melon
Small Grapefruit
2 pounds Carrots
Fresh Pineapple
Green Bell Peppers
Head Lettuce
Russet Baker Potatoes
Medium Yellow Onions

Baby Cut Carrots, 1 pound $0.98

Broccoli $0.58/pound

Cauliflower $0.58/pound

Spinach $0.98/bunch

Red Cluster Tomatoes $0.88/pound



Jalapeno Cheese Bread Buy One Get One FREE



Boneless Skinless Chicken Breasts, 20 pound Box $28.87 ($1.44/pound)

Mix or Match: $1.67/pound
Ridley’s Fresh Country Style or Italian Pork Sausage
Super Saver Pack Bone-In Pork Steaks
Daily’s 1 Pound Package Buy Buy Bacon

Mix or Match: $2.97/pound
Bone-In Chuck Short Ribs
Boneless Beef Rump Roast
7-Bone Beef Pot Roast
Super Saver Pack 93% Super Lean Ground Beef



Vienza Extra Virgin Olive Oil, 14.8 oz $1.44

Western Family Ketchup, 40 oz $1.34

Chex Cereal $1.50

Western Family Real Margarine $0.68



Surf Laundry Detergent $1.87
Use $1/1 Surf Laundry Detergent from 7/29 RP
Final Price: $0.87

Colgate Toothpaste, 6-6.4 oz (Limit 2) $0.88
Use $0.75/1 Colgate Toothpaste from 8/26 SS
Final Price: $0.13

Hefty Plates $1.84
Use $1/2 Hefty Plates or Bowls from 5/13 SS
Final Price: $1.34

Hefty Waste Bags $2.98
Use $0.55/1 Hefty Waste Bags from 5/13 SS
Final Price: $2.43

O-Cedar Mop or Broom $6.84
Use $2/1 O-Cedar Mop or Broom printable
Final Price: $4.84

Nabisco Snack Crackers (select varieties) $2.50
Use B2G1 FREE Nabisco Crackers printable
or use $1/2 NABISCO Cookies or Crackers (Except Single Serve) printable
or use $0.75/2 Nabisco Cookies or Crackers from 8/5 SS
Final Price: as low as $1.67 each

Gillette Venus Razor Disposable $7.24
Use $3/1 Venus Razor, Refill, Disposables or Daily Disposable from 8/26 P&G
and use BOGO Venus or Daisy Disposable Razor from 8/5 RP
or use BOGO Gillette Disposable Razor from 8/5 RP
Final Price: $2.12

Tampax Pearl, 18-20 ct $3.64
Use $2.50/2 Tampax Pearl or Radiant from 8/26 P&G
or use $0.50/1 Tampax Product from 8/26 P&G
**This item qualifies for a $5 rebate! Click here for details!
Final Price: $2.39

Chobani Little Champions Greek Yogurt $1.78
Use $1/1 Chobani Little Champions printable
Final Price: $1.78

Activia Yogurt, 4 pk $1.88
Use $1/1 Activia Breakfast Blend from 8/19 SS
Final Price: $0.88

Cache Valley Cheese, 2 pound loaf $5.98
Use $1/1 Cheese, any 2 pounds
Final Price: $4.98

Thanks, FabulesslyFrugal!

Share this with your friends!

Speak Your Mind